האם סיגריה אלקטרונית עושה נוזלים בריאות?

פורסם ע"י George Gerasin, בתאריך:

האם נתקלת במקרה בו אדם שמחזיק סיגריה רגילה מסתכל עליכם תוך כדי שאתם מאדים את הסיגריה האלקטרונית שלכם ואמר: "לא כדאי לך, זה יותר מזיק מסיגריה, זה עושה נוזלים בריאות!". 

אתם לא היחידים, זה קרה כמעט לכל מאדה וזהו מיתוס נפוץ למדי בציבור. 

האם סיגריה אלקטרונית מזיקה באמת?

האם סיגריה אלקטרונית מזיקה

אז, היום נענה על השאלה, האם נוזלים יכולים להצטבר בריאות בעקבות שימוש בסיגריה אלקטרונית.

לפני שנענה על השאלה בואו נבין איך המיתוס הזה נוצר.

בשנת 2018 התפרסמה כתבה בארה"ב שבה תואר מקרה בו אובחנה מלצרית מפנסילבניה עם נוזלים בריאות. על פי הכתבה, לאחר כשלושה שבועות של שימוש בסיגריה אלקטרונית היא החלה לחוות דקירות בחזה, קשיי נשימה ושיעול כבד.

לאחר ביצוע כל הבדיקות הנדרשות בבית החולים, היא אובחנה בתסמונת מצוקה נשימתית חדה. הרופאים קבעו שזוהי תגובה אלרגית לאבק אורגני.

מרגע זה גופי תקשורת מסוימים החלו להשמיע דברים מפוקפקים למדי המאשימים את האידוי במחלתה של הנערה ללא שמץ של הוכחה.

כך נוצר המיתוס על נוזלים בריאות שנגרמים מאידוי.

בנוזל האידוי אכן קיים חומר שעלול להיות אלרגני במקרים נדירים, אבל זהו לא אבק אורגני. החומר קרוי פרופילן גליקול ולרוב לא מתקשר עם תגובה אלרגית כה חריפה.

אלרגיה לפרופילן גליקול לרוב מתבטאת בגרון כואב, פריחה, יובש בפה ובעור.

יחד עם זאת מי שסובל מאלרגיה לפרופילן גליקול כבר מודע לכך מכיוון שהחומר מופיע בצבעי מאכל, בתוספי טעם וריח וכמו כן מוסיפים פרופילן גליקול לתרופות, מוצרי קוסמטיקה, משחות שיניים, שמפו ומוצרי טיפוח אחרים.

האם אידוי סיגריה אלקטרונית יכול לגרום להצטברות נוזל בריאות?

התשובה היא לא! אדים מסיגריה אלקטרונית לא יכולים להצטבר בריאות כנוזל. אם כבר לאדים אלו יש תכונות שמייבשות, זו אחת הסיבות שלפעמים אחרי אידוי מרגישים יובש בפה.

כמו כן, אילו היו מצטברים נוזלים בריאות שלנו עקב שאיפה של אדים כלשהם, גם ביקור בסאונה או אפילו מזג אויר לח במיוחד היה עושה לנו נזק לריאות.

החומרים המצויים בנוזל של סיגריה אלקטרונית מורכבים בעיקר מפרופילן גליקול וגליצרין צימחי, שני חומרים הידועים כבטוחים לשאיפה ונחקרו מדעית בשימוש של שנים.

המושג "נוזל בריאות" הוא ביטוי מפחיד שמיועד אך ורק להרחיק אנשים מאידוי.

פוסט ישן יותר פוסט חדש יותר

RSS

2 תגובות

  • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Online Without Prescription Amoxicillin No Prescription rtj.ybsr.vapepoint.co.il.iwh.fg http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

    tohttifm בתאריך

  • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin ljx.tspj.vapepoint.co.il.bip.we http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

    aezsievomp בתאריך


תשאיר תגובה