האם יש דבר כזה אידוי פסיבי?

פורסם ע"י George Gerasin, בתאריך:

תפיסות חברתיות הקשורות לעישון השתנו רבות במשך כמה עשרות השנים האחרונות.

עד לפני כ-30 שנה, עישון נחשב לדבר נורמטיבי וניתן היה לעשן כמעט בכל מקום, אף אחד לא היה מודאג מנזק פסיבי ואף היו פרסומות אשר קידמו מוצרי עישון כאורח חיים.

לאחר שבוצעה כמות נכבדה של מחקרים בנושא והתגלו הנזקים הפוטנציאליים מעישון ועישון פסיבי הוגבלו משמעותית המקומות בהם מותר לעשן במרחב הציבורי.

אם ובת - עישון פסיבי

הסיגריה האלקטרונית הומצאה על מנת לשמש כאלטרנטיבה פחות מזיקה עבור מעשנים.

מכיוון שלא מתקיים תהליך שריפה בעת שימוש בסיגריה אלקטרונית מירב הנזקים שנגרמים עקב שריפת טבק לא קיימים.

האם יש נזק פסיבי שנגרם משימוש בסיגריה אלקטרונית לסובבים אותנו?

כאשר אנו נושפים החוצה את אדי הסיגריה האלקטרונית, הם נשארים באוויר לפרק זמן מסוים ומאוד דומים לעשן.

 

מכיוון שאינם מתנדפים באופן מיידי אנשים שנמצאים לצידנו יכולים לשאוף אותם.

 

ההבדל המהותי כאן הוא שעשן של סיגריה הוא תוצר של בעירה.

 

כאשר מתבצע תהליך שריפה של כל חומר שהוא, נוצרים תוצרי לוואי רעילים ומזיקים.

 

לעומת זאת כאשר אנו משתמשים בסיגריה אלקטרונית אנחנו מחממים את הנוזל ולא שורפים אותו והוא הופך לאדים ולא לעשן. בשימוש סביר ותקין בסיגריה אלקטרונית אף מרכיב לעולם לא מגיע לבעירה ולא יתקיים תהליך בעירה.

הבדל מהותי נוסף, כאשר אנו מחזיקים סיגריה דולקת היא ממשיכה לבעור כל הזמן ולכן נפלטים תוצרי הבעירה כל זמן שהסיגריה דולקת - מה שתורם להיווצרות נזק פסיבי.

 

כאשר אנו מחזיקים סיגריה אלקטרונית היא אינה בוערת ואינה פולטת שום דבר, רק כאשר אנו שואפים ממנה נוצרים האדים אשר מוזרמים ישירות לריאות.

מכיוון שהתוצר של סיגריה האלקטרונית נשאף כולו לריאות מירב החומרים המצויים בו נספגים בגוף לפני שהחומר עושה את דרכו החוצה אל הסביבה.

 

באדים שנפלטים בנשיפה מצויות כמויות מזעריות של ניקוטין אך הכמות נמוכה עד כדי זניחה ולכן מירב המומחים מסכימים שאידוי פסיבי אינו מהווה סיכון.

מחקר אשר בוצע על ידי אוניברסיטת קליפורניה גילה כי כ95% מהניקוטין נספגים בגופנו והכמויות שנפלטות הן כל כך מזעריות שלא ניתן לספוג כמות מספקת על מנת לגרום לנזק כלשהו.

 

משרד הבריאות הבריטי פרסם דוח של כ-260 עמודים אשר עסק בשאלת הנזק הפסיבי, במסקנות הדו"ח נקבע כי כיום לא זוהו סיכונים בריאותיים הנגרמים מאידוי פסיבי.

למרות כל מה שנאמר כאן, זה לא אומר שכדאי לאדות בכל מקום שבא לנו.

רוב האנשים סביבנו אינם מודעים לנושא, אצל חלק קטן מהאנשים עלולות להיות אלרגיות לחומרים מסוימים המצויים בנוזל האידוי, כמו כן זה עלול להיות פשוט לא נעים לאנשים שסביבנו.

לכן יש להתחשב תמיד בסובבים אותנו ולאדות רק כאשר אנו לא מפריעים להם.  

פוסט ישן יותר פוסט חדש יותר

RSS

20 תגובות

 • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Online Amoxicillin Online nkt.caki.vapepoint.co.il.lvf.nq http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  uwujahm בתאריך

 • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Online Amoxicillin Online ycn.tpgd.vapepoint.co.il.huw.eo http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  omumicowesoi בתאריך

 • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Online Buy Amoxil Online fxx.hdqs.vapepoint.co.il.rpt.ky http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  ahacieolo בתאריך

 • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Amoxicillin Online lug.eibd.vapepoint.co.il.epk.fq http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  iubemamilaeta בתאריך

 • http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin No Prescription Amoxicillin gem.ythz.vapepoint.co.il.uhe.wz http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

  awekejehaj בתאריךתשאיר תגובה